کد خبر: ٢٧٨٩٥   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/09/03-١١:٣٨

مدیر اجرای طرح‌های عمرانی منطقه آزاد اروند:

بقایای متروپل تا 10 روز آینده تخریب می شود

باقی مانده سازه متروپل آبادان تا 10 روز آینده تخریب خواهد شد.

 

به گزارش آبادان نیوز به نقل از ایسنا، فرهاد آریا دوست، مدیر اجرای طرح‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند در این باره اظهار کرد: اداره کار پس از بازدید میدانی از محل پروژه تخریب بقایای ساختمان متروپل آبادان به دلیل عدم رعایت مسایل ایمنی و تردد افراد متفرقه، طی نامه ای از دادستانی توقیف کارگاه را درخواست کرده بود که این درخواست با موافقت دادستانی از روز گذشته (یکم آذرماه) اجرایی شد.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان خبر


وی افزود: در این درخواست، مسائلی همچون استقرار نیروی انتظامی برای حفظ نظم تا پایان پروژه و تخلیه ساختمان های مجاور تا شعاع ۶۰ متر، جلوگیری از تردد افراد متفرقه و رعایت اصول ایمنی کار تاکید شده بود.

مدیر اجرای طرح‌های عمرانی منطقه آزاد اروند گفت: از روز گذشته و پس از توقیف کارگاه، خیابان‌های منتهی به ساختمان متروپل (تقاطع امام به امیری و امیری به سمت متروپل) تا شعاع ۶۰ متر به وسیله جداکننده‌های ترافیکی بسته شدند تا از تردد خودروها جلوگیری شود.

آریا دوست تصریح کرد: بر این اساس طی مکاتبه ای با دادستانی، خواستار همکاری نیروی انتظامی برای تخلیه ساختمان‌های اطراف متروپل شده ایم و از امروز این درخواست به دادستانی ارسال شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: طبق دستور لازم الاجرای دادستان مقرر شد کلیه ساختمان های اطراف با هر نوع کاربری تا شعاع مذکور توسط نیروی انتظامی تخلیه شوند تا در مجموع با انجام الزام های ایمنی، کارگاه رفع توقیف و عملیات تخریب ادامه یابد.

 

پایگاه خبری تحلیلی آبادان نیوز

 

مسئول طرح‌های عمرانی این منطقه عنوان کرد: چنانچه شرایط لازم فراهم شود، طبق برآوردهای انجام شده در ۱۰ روزه آینده، باقی مانده سازه تخریب و عملیات آواربرداری انجام خواهد شد.

وی افزود: برنامه ریزی شده تا تخریب مابقی سازه که تقریبا در قسمت میانی واقع شده، به سمت بخش زمین خالی متروپل انجام شود اما با توجه به اینکه ارتفاع سازه حدودا ۳۶ متر است، برخی موارد غیر قابل پیش بینی نیز متصور است./ آبادان خبر

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: