کد خبر: ٢٣٣٦٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/10/06-١١:٠٩

یکی از ساده ترین روش های رفع بی خوابی شبانه و داشتن آرامش استفاده از گیاه خواب یا بهتر است بگوییم گل های آپارتمانی است که بخشی از خواص آنها خواب آور بودن است.

 

به گزارش آبادان خبر، راه های بیشماری برای خوابیدن بهتر مثل خاموش کردن تلفن ، کولر ، تمیزی رختخواب و ... وجود دارد، اما نکته ی دیگری وجود دارد که خیلی با آن آشنا نیستید. گذاشتن گل و گیاه در اتاق خواب برای داشتن خواب بهتر فوایدی مثل رطوبت هوا ، بهترشدن حال، بهبود کیفیت هوا و .... داد.

گل و گیاه های آپارتمانی با خواصیت خواب آور

گیاهان و گل های آپارتمانی مفید برای درمان بی خوابی

1. گل مار : این گیاه مقداری بلند، سخت و محکم است و معمولا در داخل نگه داری می شود که نمونه های دیگر آن به عنوان گل زبان مادر شوهر می شناسند که به از بین رفتن نیتروژن کمک می کند.

2. پیچک :علاوه بر زیبایی، این گل بسیار سخت است و خیلی نیاز به مراقبت ندارد و هوا را از سمومی مانند :بنزن ، فرمالدئید پاک می کند.

3. گل آفتابگردان : اگر می خواهید به اتاق خوابتان یک مقدار رنگ بدهید،گل آفتابگردان گزینه ی خوبی است.این گل حدود 2 قدم رشد می کند و رنگ زیبایی دارد و همچنین نگه داری آن آسان است و به از بین رفتن آلرژی هم کمک می کند.

4. اسطوخودوس فرانسوی : اسطوخودوس رایحه خوبی دارد و برای ماساژ درمانی مفید است و طبق گزارشات بدست آمده وقتی رایحه و بوی خوبی در فضا پیچیده باشد، 71 درصد خواب را راحتر می کند. اسطوخودوس، بو، نور و رنگ خوبی به میط می دهد.

5. زنبق (نیلوفر) صلح : این گیاه یکی دیگر از گیاه هایی است که داخل منزل نگه داری می شود و هوا را پاکسازی و گاز ها را بی اثر می کند و ضد آلرژی است و نیاز به مراقبت چندانی ندارد.به گزارش نمناک ، این گزینه بهترین انتخاب برای طراحی های مدرن منزل است و آب کمی هم می برد.

6. گل گریه انجیر:این گیاه برای منازلی که وسایلی مثل فرش دارند مناسب است چون آلرژی را قبل از اینکه روی وسایل بنشیند از بین می برد و تنفس را راحتر می کند.

گیاه خواب

گل مار یکی از بهترین گیاهان برای اتاق خواب برای رفع کم خوابی

7. گیاه همیشه بهار چینی : این گیاه بزرگ است و برگ های باریکی دارد. مراقبت از آن بسیار ساده است و در نور کم خوب رشد می کند.اگر دوست دارید اتاق خوابتان را تاریک نگه دارید، بهترین گزینه است.

8.سوگی (نوعی گیاه ژاپنی) :این گیاه در ماساژ درمانی بسیار معروف است و احساس آرامش را بالا می برد، درنتیجه بهترین گزینه برای اتاق خواب است.این گیاه تنوع بسیاری دارد و بنابر سلیقه می توانید برای اتاق خواب به کار ببرید.

 

 

گیاهان آپارتمانی،گل های آپارتمانی،کم خوابی،بی خوابی،آبادان خبر،آبادان نیوز،سانسوریا

منبع:نمناک

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: