کد خبر: ٢٥٨٤٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/04/13-٠٩:٠٨

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان از افزایش خفیف موارد ابتلا به کووید 19 در منطقه تحت پوشش این دانشگاه خبر داد.

 

آبادان نیوز _ دکتر سید محمد محمدی صبح امروز اظهار کرد: غالب موارد مثبت کرونا در روزهای اخیر در جنوب غرب خوزستان به صورت سرپایی بودند و در موارد بستری تغییری ایجاد نشده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه در کشورهای همسایه شاهد افزایش موارد ابتلا به این ویروس هستیم این نگرانی وجود دارد که در صورت رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی ما نیز این افزایش را در منطقه شاهد باشیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی آبادان خاطرنشان کرد: از مردم عزیز منطقه خواهش می‌کنم که در تزریق دوز سوم واکسن خود تعجیل کنند و در مکان‌های شلوغ حتما از ماسک استفاده نمایند.
وی همچنین با اشاره به وضعیت بیماری تب کریمه کنگو در جنوب غرب خوزستان تصریح کرد: با توجه به اینکه این بیماری از طریق دام منتقل می‌شود و در نقاطی از منطقه دام به صورت آزاد در اماکنی به فروش می‌رسد که بدون نظارت هستند، شاهد ابتلای یک شهروند به تب کریمه کنگو بودیم.
دکتر محمدی خاطرنشان کرد: تنها یک مورد قطعی ابتلا به تب کریمه کنگو داشتیم که با تلاش کادر بیمارستان آیت‌اله طالقانی با بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شد.
وی تصریح کرد: برای پیشگیری از ابتلا به تب کریمه کنگو لازم است که گوشت را از فروشگاه‌هایی که مورد تایید دامپزشکی و بهداشت هستند خریداری نماییم و از خوردن گوشت نیمه‌پخته نیز پرهیز نماییم.

منبع:روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی آبادان

 

پایگاه اطلاع رسانی احمد امیری ، صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز : لطفا کلیک کنید

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: