کد خبر: ٢٧٠٠٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/06/15-٢١:٤٣

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور در خلال بازدید از نحوه خدمت‌رسانی و تردد زائران اربعین از پایانه شلمچه، به نظم در این پایانه و پیگیری مشکل اتباع خارجی اشاره کرد.

 

به گزارش آبادان نیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، دکتر «سعید محمد» مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور، در خلال بازدید از پایانه مرزی شلمچه و نحوه خدمت‌رسانی و تردد زائران، ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی، اظهار داشت: امروز از مواکب و امکاناتی که در مرز ایران و در سمت کشور عراق مستقر شده بازدید داشتیم و پیرو آن نیز نشستی با طرف عراقی برگزار شد.

وی با بیان اینکه در حیطه اربعین خوشبختانه از ۳ ماه قبل ارکان دولت با یکدیگر هماهنگی‌های خوبی انجام داده‌اند، گفت: در جهت حل مسائل و مشکلات زائران تصمیمات خوبی اتخاذ شده و امروز طی بازدیدی که داشتیم، شاهد بودیم که دستگاه‌ها به خصوص سازمان منطقه آزاد اروند ‌با توجه به اینکه امسال شاهد یک مدیریت متمرکز هستیم، اقدامات خوبی نسبت به مسئولیت‌های خودشان صورت دادند که باعث شده تا مشکلات زوار به حداقل برسد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور گفت: اقدامات رفاهی بسیار خوبی در داخل ایران انجام شده، همچنین همکاران ما در منطقه آزاد اروند نسبت به زیرساخت‌های طرف عراقی نظیر آسفالت‌، ایجاد سایبان و مه پاش برای رفاه حال زائران اقدامات مؤثری صورت داده‌اند که جای تشکر و قدر دانی دارد.

محمد با بیان اینکه امسال با توجه به گرمی هوا نسبت به سال‌های گذشته وضعیت زوار بهتر و مرز روان‌تر است، ادامه داد: مشکلی که امروز شاهد آن بودیم بحث جلوگیری از تردد اتباع خارجی توسط دولت عراق است که به‌واسطه علاقه‌مندی ایشان برای تردد از مرزهای زمینی ایران و نظر به وضعیت مالی ضعیف این افراد، قصد دارند تا از مرز زمینی خارج شوند؛ اما دولت عراق بر تردد هوایی ایشان تأکید دارد، بنابراین طی تماس با وزارت خارجه و وزارت کشور، با طرف عراقی مذاکراتی صورت گرفت و این قول به ما داده شد تا به‌صورت گروهی بتوانیم زوار خارجی را هم از این مرز عبور دهیم که این امر مستلزم صدور دستور از طرف بغداد است.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور خاطرنشان کرد: اگر این قولی که به ما داده شد، عملی شود تا حدود زیادی مسائل اتباع خارجی حل می‌شود، چرا که در حال حاضر در شرایط سختی دارند و ما در حال پیگیری حل این مشکل هستیم.
محمد ادامه داد: شرایط مرز شلمچه نسبت به سال‌های گذشته منظم‌تر و بهتر است، اما برخی از دستگاه‌ها که تعهد کرده بودند مواکب‌شان را راه‌اندازی کنند، متاسفانه تا به امروز این امر را تحقق بخشیده‌اند که قطعاً پیگیری خواهیم کرد، هر چند که تا پیک سفر زائران هنوز زمان باقی مانده است.
مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور یادآور شد: در خلال این بازدید مشاهده شد که مردم با عشق و جان و دل هزینه های بسیاری را برای زوار کرده‌اند و با نظم و ترتیب خاصی خدمت رسانی می‌کنند که مراتب تقدیر از مواکب مردمی را به‌جا می‌آوریم.

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: