ابوالفضل امیری

 

آبادان نیوز : سخنگوی وزارت خارجه گفت: چنانچه در طرف مقابل اراده سیاسی وجود داشته باشد و سازنده عمل کند و نگاه رو به جلو داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است.

کنعانی - سخنگوی وزارت خارجه

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری در پاسخ به سوالی در مورد لغو تحریم ها در صورت توافق احتمالی گفت: لغو کامل تحریم ها علیه دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران از اهداف اساسی بین ایران و طرف‌های برجام است. متن پیشنهادی از سوی هماهنگ کننده اروپایی به ایران داده شده و پاسخ ایران ارائه شد و پاسخ طرف آمریکایی با تاخیر ارسال شد.

او ادامه داد: ایران برای اینکه نقش خودش را برای مذاکرات برجام ایفا کند دیدگاه‌های خودش را مطرح کرده است و منتظر پاسخ دولت آمریکا است.

غرب اراده سیاسی داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است

کنعانی گفت: ما برای اینکه به پایان خوش این ماراتن کمک کنیم تا به منافع و مصالح ملی دست پیدا کنیم، در راستای تثبیت چارچوب های بین المللی، مسئولانه گام برداشتیم و دیدگاه های خود را به طرف اروپایی منتقل کردیم.

او افزود: چنانچه در طرف مقابل اراده سیاسی وجود داشته باشد و سازنده عمل کند و نگاه رو به جلو داشته باشد، دستیابی به توافق امکان پذیر است.پاسخ ایران منطقی و سازنده بوده است لذا اگر طرف مقابل چنین اراده ای داشته باشد،دستیابی به توافق امکان پذیر است.

ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به پایگاه های ایران پوچ و بی اساس است

سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به سوالی در مورد ادعای رژیم صهیونیستی برای حمله به نیروهای ایرانی در سوریه گفت: اقدامات غیرقانونی رژیم صهیونیستی علیه زیر ساخت های سوریه همچنان ادامه دارد و با حمایت آمریکا انجام می‌شود. معتقدیم کلیه اقدامات رژیم صهیونیستی غیرقانونی و نامشروع است و ادعای رژیم جعلی مبنی بر اینکه به پایگاه های ایران حمله کرده است پوچ و بی اساس و باطل است.حضور ایران در سوریه مستشاری است و این ادعاها باطل است.

کنعانی افزود: تا زمانی که دولت سوریه از ایران درخواست کمک کند، ایران از کمک های دریغ نخواهد کرد.

ایران یکی از ظرفیت های حل بحران انرژی اروپا است

او در مورد درخواست اروپایی ها از ایران برای کمک به حل مشکل کمبود انرژی، گفت: به طور طبیعی ایران به دلیل برخورداری از منابع غنی نفت و گاز یکی از منابع مهم انرژی است و ایران در زیر سایه تحریم ها حضور خود را در بازار انرژی حفظ کرده است و معاملات نفت با شرکای ایران ادامه دارد.

سخنگوی وزارت خارجه ادامه داد: به طور طبیعی به دلیل وجود بحران اوکراین و مشکلات اروپایی ها در بحث انرژی در صورت دستیابی به توافق در وین، ایران می‌تواند یکی از ظرفیت‌ها برای کشورهای اروپا باشد.


شناور گشتی - زرمی شهید سلیمانی نیروی دریایی سپاه رونمایی شد.

شناور شهید سلیمانی

نهمین آیین الحاق تجهیزات تخصصی و دفاعی (شناوری) نیروی دریایی سپاه صبح امروز (دوشنبه) با حضور سردار سرلشکر محمد باقری  رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، سردار دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، مهدی دوستی استاندار هرمزگان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه بندر عباس و جمعی از مقامات و مسئولین لشکری و کشوری در بندرعباس برگزار شد.

در این مراسم شناور گشتی رزمی شهید سلیمانی، شناور تندرو کلاس موشک انداز شهید روحی و شناور تندرو موشک انداز شهید دارا به تجهیزات سازمان رزم نیروی دریایی سپاه الحاق شد.

شناور گشتی رزمی شهید سلیمانی دارای بدنه شناساگریز با سطح مقطع راداری بسیار پایین است که با توجه به نوع طراحی، قابلیت دریانوردی و اجرای انواع عملیات در آبهای دور را فراهم می کند.

این شناور به نسبت شناورهای هم اندازه خود از قابلیت مانور بسیار بالاتر و شعاع چرخش بسیار کمتری برخوردار است که در اجرای تاکتیک های متنوع آفندی و پدافندی بسیار حائز اهمیت و مهم به شمار می رود.

قابلیت حمل و نشست و برخاست بالگرد دریایی، حمل و به آب اندازی و از آبگیری انواع شناورهای تندرو تهاجمی و پهپاد عمود پرواز حین دریانوردی، بهره مندی از سامانه های بومی خود حفاظتی و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی پیشرفته و مدرن از دیگر ویژگی های شناور گشتی رزمی شهید سلیمانی است که به دست توانمند جوانان نخبه انقلابی کشورمان طراحی و ساخته شده است.

شناور گشتی رزمی شهید سلیمانی در حوزه اشراف اطلاعاتی و شناسایی و پایش اهداف و تردد های سطحی زیرسطحی و هوایی مجهز به پیشرفته ترین سامانه های کشف و آشکار سازی شنود راداری و مخابراتی و جنگ الکترونیک است.

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: