پست الکترونیک پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣
اخبار > ببینید/ دست دادن عجیب بایدن


کد خبر: ٢٦٥٢٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/20-١١:٢٣

ویدئوی جدیدی از دست دادن‌ های عجیب رئیس جمهور آمریکا بار دیگر احتمال زوال عقل او را قوت داد.

 

آبادان نیوز : انتشار ویدئوی جدیدی از «جو بایدن» ، رئیس جمهور آمریکا بار دیگر احتمال زوال عقل و فراموشی او را قوت بخشیده است.

در ویدئویی که سه شنبه شب توسط «جیمز مِلویل» خبرنگار انگلیسی منتشر شده است، بایدن در حال دست دادن با «چاک شومر» ، رهبر دموکرات‌های سنای آمریکا دیده می‌شود.

قسمت «غیرعادی» این ویدئو با بیش از پنج میلیون بازدید، زمانی است که پس از دست دادن شومر با دیگر مقام‌های حاضر در برابر دوربین، بایدن دوباره دستش را برای دست دادن با این سناتور آمریکایی دراز می‌کند.

میلویل در توئیت خود نوشته است: «بایدن با شومر دست می‌دهد. این کار عادی است. اما چند ثانیه بعد او دوباره دستش را بالا می‌آورد تا با شومر دست بدهد. این کار عادی نیست».

گاف جدید بایدن در مراسم امضای تبدیل لایحه بسته ۲۸۰ میلیارد دلاری حمایت از تولید داخلی تراشه‌های الکترونیکی در آمریکا اتفاق افتاد که قصد آن رقابت با چین و جلوگیری از کمبود این محصولات اساسی در تولید دستگاه‌های الکترونیکی، در صورت وقوع جنگ در تایوان است.

یکی دیگر از اتفاقات این مراسم که توجه رسانه‌ها را جلب کرد، سرفه‌های مکرر بایدن بود. رئیس جمهور ۷۹ ساله آمریکا اخیراً به کرونا مبتلا شده بود و چند روزی است که تست کرونای او منفی بوده و از قرنطینه خارج شده است.

بایدن از زمان ورود به کاخ سفید گاف‌های کلامی زیادی داشته اما مدتی است که دست دادن او با فردی خیالی بارها تکرار شده است.

پیش از رسیدن بایدن به ریاست‌جمهوری گمانه‌زنی‌ها درباره زوال عقل او مکرراً از زبان جمهوری‌خواهان مطرح می‌شد. گاف‌های متعدد او پس از رسیدن به ریاست‌جمهوری نگرانی مقامات و مردم آمریکا از توانایی اداره امور توسط رئیس‌جمهور کشورشان را دوچندان کرده است.

بایدن از زمان رسیدن به ریاست‌جمهوری در مسائل داخلی و سیاست خارجی با ناکامی‌های بزرگی مواجه شده است؛ ناتوانی در مهار تورم سنگین آمریکا، ناتوانی در بازگشت به برجام، خروج مفتضحانه نیروهای آمریکایی از افغانستان و وخامت اوضاع در اوکراین موجب شده‌ میزان رضایت آمریکایی‌ها از دولت او کاهش چشمگیری پیدا کند.

منبع : همشهری

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: