پست الکترونیک دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣
اخبار > پایتخت چین باز هم کرونایی شد


کد خبر: ٢٥٥٣٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/03/22-١٥:١٤

سخنگوی دولت چین اعلام کرد پایتخت این کشور بار دیگر در حال تجربه کردن شیوع پرسرعت ویروس کروناست.

 

آبادان نیوز _ از روز پنجشنبه و به دنبال هشداری درباره گسترش دوباره ویروس کرونا در پایتخت چین، افزایش محدودیت های کرونایی منجر به تعطیلی مکان های تفریحی، فروشگاه ها و سفارت ها در دو منطقه این شهر شد.

این در حالی است که چین همچنان با نرخ ابتلای پایینی در مقایسه با استانداردهای جهانی در این همه گیری رو به رو است. مقام های این کشور که از ابتدا سیاست کووید-صفر را اتخاذ کرد، تاکید کرده اند که با حمایت از افراد سالمند و کادر درمان همچون همیشه به کار خود ادامه می دهند. گفتنی است بسیاری از کشورهای دیگر سیاست زندگی با ویروس را دنبال می کنند.

چین به رغم جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری خود، تاکنون در کنترل و مهار این بیماری بسیار موفق عمل کرده است و تنها ۵ هزار و ۲۲۶ مورد مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا از ابتدای همه گیری در این کشور گزارش شده است.

مقام های پکن اعلام کردند روز گذشته ۶۱ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این شهر ثبت شده است که منشا آن از کافه ای در این شهر بوده است. بدین ترتیب تا امروز ۱۱۵ مورد ابتلا و ۶ هزار و ۱۵۸ نفر که در ارتباط نزدیک با این افراد بودند شناسایی شده اند و این شهر با جمعیت ۲۲ میلیون نفری در وضعیت اضطراب فرو رفته است.

نگرانی از شیوع دوباره و پرسرعت کرونا در پکن در حالی است که پایتخت چین تنها دو هفته پیش محدودیت های کرونایی را لغو کرده بود. این شهر در ماه آوریل در معرض بزرگترین گسترش ویروس کرونا قرار گرفته بود.

منبع:ایرنا

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: