پست الکترونیک شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
اخبار > تزریق اشتباه واکسن فایزر دو نوزاد را راهی بیمارستان کرد


کد خبر: ٢٣١٠١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/09/15-١٠:٥٣

تزریق اشتباه واکسن فایزر به جای واکسن‌های ترکیبی، ۲ نوزاد در برزیل را به بیمارستان فرستاد.

 

به گزارش آبادان خبر، رسانه‌های برزیلی گزارش دادند که به دو نوزاد در برزیل به اشتباه واکسن ضد کرونای فایزر تزریق شد و این دو نوزاد را به بیمارستان فرستاد.

به گزارش رسانه‌های محلی، به یک دختر دو ماهه و یک پسر چهار ماهه به جای داروی ایمن‌سازی ترکیبی در برابر دیفتری که شامل واکسن‌های کزاز، سیاه سرفه و هپاتیت B می‌شود، واکسن فایزر تزریق شد.

واکسن فایزر در هر دو نوزاد واکنش شدیدی ایجاد کرد و پزشکان ناچار شدند نوزادان را در بیمارستان بستری کنند. پرستاری که این واکسن‌ها را تزریق کرده بود به طور موقت از کار تعلیق شد. تحقیقات اداری در این زمینه در حال انجام است.

تزریق واکسن آمریکایی فایزر در چندین کشور برای کودکان زیر ۵ سال ممنوع شده است. این در حالی است که برزیل مجوز تزریق این واکسن را برای کودکان بالای ۱۲ سال صادر کرده است.

گفتنی است، پیش از این نیز وزارت کار و رفاه ژاپن، اعلام کرده بود که هشت سالمند پس از تزریق واکسن فایزر، جان خود را از دست دادند. بر اساس اعلام این وزارتخانه، هشت زن و مرد ۷۷ تا ۱۰۱ ساله که واکسن فایزر را دریافت کرده بودند، ۵ روز بعد از واکسینه شدن، به دلیل خونریزی مغزی و لختگی خون درگذشتند.

چندی پیش پایگاه خبری هیل آمریکا با استناد به یک نظرسنجی گزارش داده بود که ۴۱ درصد از شهروندان این کشور حاضر به دریافت واکسن‌های ویروس کرونا نیستند. تنها ۵۳ درصد از جمعیت ایالت فلوریدا آمریکا به طور کامل واکسینه شده اند که باعث شد این ایالت با میانگین ۳۲۵ مرگ و ۲۰ هزار ابتلا در هفته‌های گذشته از نظر مرگ‌ومیر روزانه، بدترین ایالت آمریکا لقب بگیرد.

در کنار بی اعتمادی به واکسن های کرونا، خطاهای پزشکی هم باعث بروز خسارات جانی در دنیا می شود. برای مثال، شماری از انگلیسی‌ها به علت خطا‌های پزشکی، دچار مشکلات حرکتی شده، اعضای بدن خود را از دست داده و یا حتی جان باخته اند. برخی از بیماران انگلیسی که برای درمان واریس پای خود به بیمارستان‌های دولتی انگلیس مراجعه کرده بودند درنهایت به علت خطا‌های پزشکی ازقبیل جاماندن وسایل جراحی در بدن با مشکلات دیگری از قبیل عفونت‌های گسترده مواجه شدند که منجر به قطع پای برخی از این بیماران شد.

 

 

کرونا،واکسن کرونا،واکسن فایزر،برزیل،انگلیس،آبادان خبر،آبادان نیوز

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: