پست الکترونیک شنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٣
اخبار > آغاز دومین مرحله انتخابات مجلس لبنان


کد خبر: ٢٤٩٩١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/02/18-١٤:٣٧

دومین مرحله از انتخابات مجلس لبنان ویژه لبنانی‌های مقیم خارج از این کشور امروز (یکشنبه) در ۴۸ کشور آغاز شد.

 

به گزارش آبادان خبر، کانال تلگرامی یونیوز تصاویری ویدئویی از استقبال گسترده اتباع لبنانی مقیم امارات از دومین مرحله انتخابات پارلمانی ۲۰۲۲ لبنان در خارج این کشور منتشر کرد. در این تصاویر طول یکی از صف‌ها در برابر یک مرکز رای گیری در امارات به بیش از هفتصد متر می‌رسد.

استرالیا، ترکیه، روسیه، فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، انگلیس، مغرب و آمریکا از جمله کشور‌هایی هستند که امروز شاهد برگزاری دومین مرحله انتخابات پارلمانی لبنان هستند. ۱۹۴ هزار و ۳۴۸ نفر برای رای دادن امروز در ۱۹۱ حوزه انتخابیه ثبت نام کرده اند.

شمارش آرای لبنانی‌های خارج از این کشور در خود لبنان انجام خواهد شد و بر این اساس، صندوق‌های رای گیری از کشور‌های مختلف مهر و موم شده وارد بیروت، پایتخت لبنان شده و در بانک لبنان نگهداری و سپس آرای آن شمارش خواهد شد. شمارش این آرا نیز همزمان با پایان انتخابات در داخل لبنان در روز ۱۵ ماه مه جاری (۲۵ اردیبهشت جاری) انجام خواهد شد.

اولین مرحله انتخابات پارلمانی لبنان ویژه لبنانی‌های خارج از کشور روز جمعه گذشته در ۱۰ کشور از جمله ایران، سوریه، عربستان برگزار شد. به گفته عبدالله بوحبیب، وزیر کشور لبنان، میزان مشارکت در اولین مرحله انتخابات پارلمانی لبنان ویژه لبنانی‌های خارج از کشور ۵۹ درصد بود و از بین ۳۰ هزار و ۹۲۹ نفر که برای رای دادن ثبت نام کرده بودند، ۱۸ هزار و ۲۲۵ نفر رای خود را به صندوق ریختند.

سومین و آخرین مرحله از انتخابات پارلمانی نیز در داخل لبنان در ۱۵ ماه مه جاری (۲۵ اردیبهشت جاری) برای انتخاب ۱۲۸ نماینده که در قالب ۱۰۳ لیست انتخاباتی در ۱۵ حوزه انتخاباتی با یکدیگر رقابت می‌کنند، برگزار می‌شود.

منبع:خبرگزاری صداوسیما 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: