پست الکترونیک يکشنبه ١٣ اسفند ١٤٠٢
اخبار > شهادت ۴ نیروی پلیس فدرال عراق در کرکوک


کد خبر: ٢٣٧٧٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/11/04-١٦:٢٧

به دنبال وقوع یک انفجار در استان «کرکوک» عراق ۴ نیروی پلیس فدرال این کشور به شهادت رسیدند.

 

به گزارش آبادان خبر، یک انفجار امروز دوشنبه در استان کرکوک عراق به وقوع پیوست. گفته می‌شود که این حادثه ناشی از انفجار یک بسته انفجاری در خودروی حامل نیروهای پلیس فدرال عراق بوده است.

بر اساس این گزارش، به دنبال وقوع انفجار مذکور ۴ نیروی پلیس فدرال عراق به شهادت رسیدند. این درحالی است که تروریست‌های داعش روز جمعه گذشته با یورش به منطقه‌ای در دیالی ۱۱ نظامی عراقی را به شهادت رساندند.

گفتنی است، روز گذشته «طالب الموسوی»، از فرماندهان حشد شعبی در استان دیالی از آغاز عملیات گسترده این گروه مقاومتی در نقاطی از استان دیالی خبر داد. الموسوی اعلام کرد که هدف اصلی و اساسی از عملیات مذکور پاکسازی استان دیالی از لوث بقایای تکفیریهای داعش است. وی گفت: یگان‌های توپخانه ای نیز در عملیات مذکور حضور دارند.

به گفته این فرمانده حشد شعبی، عملیات نیروهای این گروه مقاومتی عمدتاً در منطقه «حاوی العظیم» دیالی متمرکز است. وی گفته است که همزمان عملیات پاکسازی بخش‌هایی از استان‌های کرکوک و صلاح الدین نیز انجام می‌شود.

عملیات بزرگ حشد شعبی در دیالی در حالی انجام می‌شود که تروریست‌های تکفیری داعش روز جمعه با یورش به این استان ۱۱ نظامی ارتش عراق را به شهادت رساندند. این اقدام تروریستی واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت.

در همین ارتباط، «شیخ اکرم الکعبی» دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی نجباء عراق گفت: جنایت تروریست‌های تکفیری داعش علیه نظامیان عراقی در دیالی محکوم است. این جنایت نشان می‌دهد که داعش همچنان در مناطق قابل نفوذی که از لحاظ امنیتی ضعیف هستند، فعال است.

دبیرکل جنبش نجباء اظهار داشت: ما خواستار عملیات پاکسازی واقعی به ویژه در مناطق بین دو استان دیالی و صلاح الدین هستیم. وی تأکید کرد: متأسفانه جدیتی در مقابله با تروریسم در عراق وجود ندارد. ما خواهان عملیات واقعی برای پاکسازی و حفاظت از ساکنان دیالی و صلاح الدین هستیم.

 

 

انفجار،کرکوک،عراق،ارتش عراق،داعش،آبادان خبر،آبادان نیوز 

منبع:مهر

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: