پست الکترونیک پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣
اخبار > ۵ غذا حیوانی و گیاهی برای تامین ویتامین D


کد خبر: ٣١٣٢٤   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/14-١٦:٤٢

برای کسانی که دسترسی به نور خورشید محدود است، تامین ویتامین D کمی دشوار می‌شود.

 

آبادان نیوزاین ویتامین مهم برای سلامت استخوان‌ها، سیستم ایمنی و سلامت کلی بدن است. اما هنوز مواد غذایی‌ای وجود دارند که می‌توانند نیاز بدن را تامین کنند.

در این گزارش، پنج غذا حیوانی و گیاهی که ویتامین D را تامین می‌کنند، معرفی می‌شوند.

۱. ماهی چرب: یک منبع غنی از ویتامین D

ماهی‌های چرب منابع خوبی از ویتامین D هستند. یک وعده ماهی قزل آلای بخارپز شده، ۶۰ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین D را تأمین می‌کند. این میزان ویتامین D به بدن کمک می‌کند که استخوان‌ها و سیستم ایمنی را به سلامت نگه دارد.

۲. قارچ: یک منبع گیاهی از ویتامین D

قارچ نیز یک منبع گیاهی از ویتامین D است. یک فنجان قارچ پخته‌شده ۵ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین D را تأمین می‌کند. این میزان ویتامین D به بدن کمک می‌کند که استخوان‌ها و سیستم ایمنی را به سلامت نگه دارد.

۳. تخم مرغ: یک منبع غنی از پروتئین و ویتامین D

تخم مرغ، به ویژه زرده آن، منبع خوبی از پروتئین است. دو عدد تخم مرغ بزرگ، ۱۷ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین D را پاسخگو است. این میزان ویتامین D به بدن کمک می‌کند که استخوان‌ها و سیستم ایمنی را به سلامت نگه دارد.

۴. شیر بادام: یک منبع گیاهی غنی از ویتامین D

شیر بادام منبع گیاهی غنی از ویتامین D است. یک فنجان شیر بادام ۲۶ درصد از نیاز روزمره افراد به ویتامین D را تأمین می‌کند. هم‌چنین شیر بادام برای تنظیم قند خون، سلامت پوست و تقویت بینایی مفید است.

۵. جگر گاو: یک منبع غنی از ویتامین B۱۲ و ویتامین D

جگر گاو منبع اصلی ویتامین B۱۲ است و ویتامین D کافی را نیز برای بدن تأمین می‌کند. ۱۰۰ گرم جگر گاو، پاسخگوی ۹ درصد از نیاز روزانه بدن به ویتامین D است. این میزان ویتامین D به بدن کمک می‌کند که استخوان‌ها و سیستم ایمنی را به سلامت نگه دارد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: