پست الکترونیک پنج شنبه ٠٤ مرداد ١٤٠٣
اخبار > شهردار آبادان: طرح‌های عمرانی و بهسازی در راه است


کد خبر: ٣١٣٤٣   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/16-١١:٢٧

شهردار آبادان از طرح‌های عمرانی و بهسازی در این شهرستان خبر داد.

 

آبادان نیوز _ این طرح‌ها با هدف توسعه فضای سبز شهری، ساماندهی معابر، و بهبود خدمات رسانی به شهروندان آغاز شده‌اند.

ساحل سازی و کفپوش گذاری

کاوه‌پور از ساحل سازی در کنار رودخانه‌های اروند و بهمنشیر خبر داد. این طرح با هدف توسعه گردشگری در آبادان و ایجاد فضاهای سرپا و سرسبز آغاز شده است. همچنین، کفپوش گذاری خیابان امام خمینی(ره) و احداث ۲ مجموعه گذر غذا در این شهر برنامه ریزی شده است.

پارک‌های شهید پرورش و شهید بچاری

شهردار آبادان از احداث پارک‌های شهید پرورش و شهید بچاری خبر داد. این پارک‌ها با اعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال آغاز شده‌اند و در مدت زمان اندکی در سال جاری از آنها بهره برداری خواهد شد.

جددل گذاری و پیاده‌رو سازی

کاوه‌پور از اجرای طرح‌های جدول گذاری و پیاده‌رو سازی در مناطق مختلف این شهر خبر داد. این طرح‌ها با هدف ساماندهی معابر و بهبود خدمات رسانی به شهروندان آغاز شده‌اند. همچنین، پیاده‌رو سازی‌ها در آبادان با نگاه به مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولین جسمی و حرکتی، پیش بینی شده است.

کارخانه جدید آسفالت و مخازن قیر

شهردار آبادان از احداث کارخانه جدید آسفالت و مخازن قیر شهرداری آبادان خبر داد. این ۲ طرح با اعتبار حدود ۳۰۰ میلیارد ریال در حال اجراست. کاوه‌پور اظهار کرد که یکی از عوامل ایجاد فساد و هزینه‌های نامتعارف در شهرداری مربوط به کارخانه آسفالت و مخازن قیر بود که با بهره‌برداری از این ۲ طرح، شاهد برچیده شدن فساد و هزینه‌های نامتعارف خواهیم بود.

طرح‌های عمرانی در کوی بهارستان و کوی پلیس

کاوه‌پور از آغاز طرح‌های عمرانی در کوی بهارستان با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال خبر داد. این طرح‌ها با هدف تردد آسان شهروندان در این منطقه آغاز شده‌اند. همچنین، شهردار آبادان از فعالیت طرح عمرانی در کوی پلیس خبر داد. این طرح با هدف ساماندهی معابر و بهبود خدمات رسانی به شهروندان آغاز شده است.

بهسازی و زیباسازی ورودی شهر

شهردار آبادان از اجرای طرح بهسازی و زیباسازی ورودی شهر خبر داد. این طرح با اعتبار ۲۰۰ میلیارد ریال و با هدف ساماندهی و زیباسازی ورودی شهر آغاز شده است. کاوه‌پور اظهار کرد که در تلاش هستیم پیش از پایان سال به بهره برداری برسد.

ممنوعیت استفاده از نیروی خدماتی در سایر بخش‌ها

کاوه‌پور از ممنوعیت استفاده از نیروی خدماتی در سایر بخش‌ها خبر داد. وی اظهار کرد که هیچ منطقه‌ای حق استفاده از نیروهای خدماتی در سایر بخش‌ها را ندارد. همچنین، شهردار آبادان از سازماندهی بدنه شهرداری خبر داد و اظهار کرد که هیچگونه قصور و کوتاهی در انجام وظایف و تکریم ارباب رجوع قابل پذیرش نیست.

پاکسازی معابر و ساماندهی و توسعه فضای سبز شهری

کاوه‌پور از پاکسازی معابر و ساماندهی و توسعه فضای سبز شهری خبر داد. وی اظهار کرد که مناطق سه گانه باید تمهیدات لازم برای نگهداشت و توسعه فضای سبز در فصل گرما را پیش‌بینی و عملیاتی کنند.

اجرای طرح ناحیه محوری

شهردار آبادان از اجرای طرح ناحیه محوری در شهرداری آبادان خبر داد. این طرح با هدف ساماندهی نیروها و کنترل مشکلات هر منطقه آغاز شده است. کاوه‌پور اظهار کرد که هر منطقه با نظارت دقیق باید مانع ساخت و سازهای غیر مجاز بسترساز نخاله‌ریزی و قانون گریزی در سطح شهر شوند.

خواستار داشتن متصدی در معابر

کاوه‌پور خواستار داشتن متصدی در معابر شد. وی اظهار کرد که پارک‌ها و نوارهای فضای سبز در هر منطقه باید دارای متصدی باشند تا اقدامات جهت خدمات رسانی به شهروندان و همچنین نگه داشت فضای سبز به شکل مطلوب‌تری ارائه شود./ اخبار آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: