پست الکترونیک يکشنبه ١٣ اسفند ١٤٠٢
اخبار > سهمیه بنزین دی ماه واریز شد/ پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه


کد خبر: ٢٨١٧٧   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/10/01-١٢:٤٦

ابوالفضل امیری

 

آبادان نیوزسهمیه بنزین دی ماه خودروهای شخصی بدون هیچ‌گونه تغییری، ساعت 24 بامداد پنجشنبه (یکم دی ماه) در کارت‌های هوشمند سوخت شخصی شارژ می‌شود.

آخرین خبر از سهمیه جبرانی بنزین/ احتمال افزایش سهمیه بنزین آذر 1400 به 120 لیتر

در دهمین‌ماه سال ۱۴۰۱، میزان ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ماهانه به کارت‌های هوشمند سوخت شخصی واریز خواهد شد، همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز می‌شود.

ردیف کاربری میزان سهمیه بنزین
۱ سواری شخصی بنزینی ۶۰لیتر 
۲ سواری شخصی دوگانه سوز ۳۰ لیتر
۳ تاکسی بنزینی ۴۰۰ لیتر
۴ تاکسی دوگانه سوز ۲۰۰ لیتر
۵ موتورسیکلت ۲۵ لیتر
۶ وانت کم مصرف بنزینی ۱۵۰ لیتر
۷ وانت کم مصرف دوگانه سوز ۶۰لیتر
۸ وانت پرمصرف بنزینی ۵۰۰ لیتر
۹ وانت پرمصرف دوگانه سوز ۵۰۰ لیتر
۱۰ آمبولانس ۵۰۰ لیتر

سقف ذخیره سهمیه بنزین کارت‌های هوشمند سوخت برای مالکان خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها ابتدا شش ماه بود که به دنبال گسترش ویروس کرونا در کشور و شرایط ویژه اعلام‌شده برای مقابله با گسترش آن، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در اطلاعیه‌ای این سقف را به ۹ ماه تغییر داد، بنابراین سهمیه واریزی ماهانه خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها در صورت استفاده نکردن، حداکثر تا ۹ ماه در کارت‌های هوشمند سوخت قابل ذخیره خواهد بود.


وزیر اقتصاد با اعلام اینکه از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوارها آغاز شده گفت: پرداخت سود سهام عدالت تا شنبه ادامه پیدا می‌کند.

خاندوزی، وزیر اقتصاد

سید احسان خاندوزی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران گفت: از روز گذشته پرداخت نیمی از سود سهام عدالت خانوارها آغاز شد. برای برخی خانوارها به ازای هر نفر ۵۳۲ هزار تومان و برای برخی خانوارها ۶۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر از سوی بانک‌های رفاه، سپه، دی، رسالت، سامان و برخی دیگر پرداختشان تمام شد و تا روز شنبه این پرداخت‌ها ادامه پیدا می‌کند. نیمی دیگر از سود سهام عدالت تا پایان سال یا ابتدای سال ۱۴۰۲ پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: با توجه به نارضایتی هایی که از سقف تسهیلات بانک ها از سوی مردم وجود داشت، دولت امروز مصوب کرد رقم ۳۵ هزار میلیارد تومن افزایش سرمایه بانک های دولتی به زودی از محل سهامی که دولت از شرکت های دولتی در اختیار داشت پرداخت شود. به طور خاص اولین بار در چند دهه اخیر است که جز دو بانک ملی و سپه که تا سطح استاندارد جهانی کفایت سرمایه فاصله دارند، تمام بانک ها کفایت سرمایه‌شان تا ۸ درصد بر پایه صورت های مالی ۱۴۰۰ افزایش یابد. با این کار بانک ها هم در توان تسهیلات دهی به مردم و هم در مراودات بین المللی می توانند از این افزایش سرمایه استفاده کنند که اتفاقی خوب در هفته ها و ماه های آینده خواهد بود. یعنی دولت به جای اینکه این رقم را صرف کسری بودجه خودش کند، صرف افزایش توان تسهیلات‌دهی شبکه های بانکی کرد.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: