پست الکترونیک يکشنبه ١٣ اسفند ١٤٠٢
اخبار > توصیه‌های دوستانه پلیس آبادان به مناسبت «بازگشایی مدارس»


کد خبر: ٢٩٤٨٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/07/01-٠٠:٠٣

معاونت فرهنگی و اجتماعی پلیس آبادان ضمن تبریک صمیمانه به مناسبت آغاز بازگشایی مدارس، توصیه‌های دوستانه ای به همین مناسبت به خانواده‌های عزیز وگرامی ارائه داد.

 

به گزارش آبادان نیوز و به نقل از پایگاه خبری پلیس، در این توصیه‌ها آمده است:

1. به فرزندان خود بیاموزیم که هنگام خروج از مدرسه، دلیلی برای عجله کردن وجود ندارد.
2. اگر کودک شما به سنی رسیده که خودش به تنهایی از مدرسه به خانه برمیگردد، اطمینان حاصل کنید که از محلهای امن برای عبور از عرض خیابان استفاده میکند.
3. فرزندان خود را با تابلوهای راهنمایی و رانندگی آشنا نموده و نحوه عبور صحیح از عرض خیابان را به صورت عملی با آنان تمرین کنید.
4. برای پیشگیری از آسیب پذیری فرزند خود در مسیر مدرسه به خانه، قوانین و مقررات خاصی را وضع نموده و او را به اجرای دقیق آن ملزم نمائید.
5. اگر فرزندتان برای رفت و آمد خود از سرویس مدرسه استفاده میکند، تمامی نکات ایمنی مربوطه را به وی گوشزد کنید. نکاتی از قبیل حضور به موقع در محل سوار شدن، لزوم توقف کامل خودرو هنگام سوار یا پیاده شدن، صحبت و شوخی نکردن با راننده و مسافران، بیرون نبردن سر و دست از پنجره و مواردی نظیر آن.
6. برای تردد فرزند خود به مدرسه، از سرویس های دارای مجوز و آموزش دیده استفاده نموده و به سایر راننده هاي ناشناس اعتماد نکنید.
7. خطر مربوط به حرکت کردن از پشت خودروهای بزرگ و دور از میدان دید سایر رانندگان را به کودک خود گوشزد کنید.
8. مصادیق رعایت نمودن قوانین مدرسه و احترام به حقوق سایر دانش آموزان را به کودکان خود بیاموزیم.
9. به فرزندان خود تأکید کنید که اگر در مسیر مدرسه دچار مشکل شدند، بلافاصله مسئله را با شما یا مسئولین مدرسه در میان بگذارند.
10. به کودک خود بیاموزید که هرگز به افراد غریبه اعتماد نکرده و در هر وضعیتی از سوار شدن به وسیله نقلیه آنها خودداری کند.
11. به فرزندان خود بیاموزید که به تقاضای نامعقول دیگران صراحتاً و بدون واهمه «نه» بگویند.
12. از کودکان نمی توان انتظار داشت که توصیه های ایمنی را همواره به یاد داشته باشند؛ وظیفه ماست که هنگام رانندگی در اطراف مدارس، با دقت بیشتری حرکت کنیم.
13. اگر فرزندتان دانش‌آموز پایه اول ابتدایی است، به او برای تعادل روحی و تطبیق با فضای جدید کمک نموده و در صورت لزوم با مشاوران متخصص در این زمینه مشورت کنید.
14. به فرزندان خود بیاموزید که در مسیر مدرسه، از پیاده رو تردد نموده و مسیرهای اصلی را به کوچه های خلوت و مسیرهای میانبر ترجیح دهند.
15. سوار شدن دانش آموزان به تعداد بیش از حد ظرفیت خودرو در سرویس مدرسه ممکن است کاهش هزینه‌های شما را در پی داشته باشد، اما مصداق تخلف قانونی بوده و خطرآفرین خواهد بود.
16. روابط خود با فرزندانتان را به گونه ای تنظیم کنید که دل مشغولی های خود را نسبت به فضای مدرسه با شما در میان بگذارند.
17. وجود اضطراب در والدین یکی از عوامل افزایش تنش در دانش آموزان است. با جملات استرس زا زمینه تنش هر چه بیشتر فرزندان دانش آموز خود را فراهم نکنید.
18. پیاده روها در فصل بازگشایی مدارس، سرشار از لبخندها و بازی های شاد کودکانه است؛ هوشیاری ما، به این مسیــر دل انگیز مدرسه تا به خانه، رنگ و بویی از آرامش می بخشد.
19. نخستین روز سال تحصیلی، جشن تولد مدرسه است؛ نظم و امنیت، هدیه پلیس در این جشن باشکوه است که آن را عاشقانه به همه دانش‌آموزان و اولیاء و مربیان عزیز تقدیم می کند.
20. اگر می خواهیم تحصیل علم و دانش به عنوان یک ارزش، مانع از گرایش فرزندانمان به انحرافات اخلاقی باشد، از تأکیدهای خسته کننده، تحقیر و سرزنش آنان در فرایند علم آموزی بپرهیزیم./اخبار آبادان

 

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: