کد خبر: ٣١٤٢٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/24-٠٧:٠٢

مولوی: مشارکت حداکثری ضامن جمهوریت و موجب اقتدار کشور خواهد بود.

 

آبادان نیوز _ نماینده مردم آبادان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری اظهار کرد که شهید رئیسی الگویی برای همه کسانی است که در اندیشه خدمت به مردم هستند.

سیدمحمد مولوی با بیان اینکه هر کس که جانشین شهید خدمت شود باید راه و منش او در خدمت به مردم را دنبال کند، افزود که خدمت به مردم و دور بودن از حاشیه‌سازی‌ها دو شاخصه اساسی شهید رئیسی بود.

نماینده مردم آبادان با تاکید بر ضرورت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری گفت که مشارکت حداکثری ضامن جمهوریت و موجب اقتدار کشور در فضای داخلی و مجامع بین‌المللی خواهد بود.

مولوی بیان کرد که بر اساس اصل ۱۱۳ قانون اساسی، رئیس جمهور عالی‌ترین مقام کشور پس از رهبری است و وظیفه عمده اجرای قوانین و ریاست قوه مجریه به جز امور رهبری بر عهده او است.

او با بیان اینکه وظایف رئیس جمهور در طول وظایف رهبری است نه در عرض آن‌ها، ادامه داد که هدایت‌کننده، امین، مجری احکام و رجال سیاسی و مذهبی از جمله توصیفات یک رئیس جمهور است.

عضو مجمع نمایندگان استان خوزستان گفت که بر اساس اصل ۱۲۱ قانون اساسی رئیس جمهور سوگند یاد می‌کند که پاسدار اسلام و قانون اساسی باشد و خود را وقف مردم کند و در جهت اعتلای کشور قدم بردارد.

مولوی با عنوان اینکه توسعه همه‌جانبه کشور یکی از وظایف رئیس جمهور است، افزود که توسعه اقتصادی و توسعه به اشکال گوناگون و استقرار عدالت اجتماعی از وظایف رئیس جمهور است.

نماینده آبادان در مجلس گفت که بر اساس اصل ۱۳۴ قانون اساسی رئیس جمهور باید در قبال هیات وزیران پاسخگو باشد. رئیس جمهور باید بیشترین هماهنگی را با مجلس داشته باشد تا دولت بتواند لایحه‌های دقیقی تدوین و به مجلس ارائه کند./ اخبار آبادان 

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: