کد خبر: ٣١٣٦٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/03/18-١٣:٤٦

حجت‌الاسلام غبیشاوی: مردم در انتخاب رییس جمهور دقت و تحقیق داشته باشند.

 

آبادان نیوز _ حجت‌ الاسلام عبدالحسین غبیشاوی درخطبه دوم این هفته نماز جمعه آبادان در مصلای این شهر اظهار کرد که به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شویم و لازم است مردم با دقت و تحقیق بیشتر رییس جمهوری را انتخاب کنند که به درد این نظام بخورد.

وی افزود که فردی باید به عنوان رییس جمهور انتخاب شود که مدیریت انقلابی داشته و براساس فرامین رهبری به مردم و توانایی داخلی متکی باشد.

ویژگی‌های مورد نیاز رییس جمهور

خطیب جمعه آبادان حضور در کف میدان را از ویژگی‌های مهم رییس جمهور این نظام عنوان و بیان کرد که فردی انتخاب شود که برای حل مشکلات مردم دوندگی کند همانند شهید آیت‌الله رئیسی که تمام وقت خود را صرف خدمت به مردم کرد.

وی فرار از دنیا طلبی، دنیا پرستی و شهرت پرستی را دیگر ویژگی رییس جمهور آینده دانست و افزود که مظلومیت در عین قدرت باید دیگر ویژگی رییس جمهور باشد؛ آیت الله رئیسی مظلوم بود و وقت خود را برای پاسخ به تخریب‌ها صرف نمی‌کرد.

فرار از خویشاوند سالاری

حجت الاسلام غبیشاوی فرار از خویشاوند سالاری را دیگر ویژگی رییس جمهور آینده خواند و گفت که کسی که به درد این ملت می‌خورد و شباهت زیادی به شهید جمهور داشته باشد، انتخاب شود.

اول ذیحجه: الگوی ساده ازدواج

خطیب جمعه آبادان درادامه به فرا رسیدن اول ذیحجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع) با حضرت فاطمه (س) اشاره و بیان کرد که ساده بودن این ازدواج باید الگویی برای ازدواج در جامعه ما باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه خانواده‌ها به ازدواج به هنگام جوانان افزود که افزایش روز افزون سن ازدواج در میان دختران و پسران موجب بروز انواع مفاسد اخلاقی در جامعه می‌شود.

افزایش سن ازدواج و اصلاح مسیر میدان ثامن

حجت‌ الاسلام غبیشاوی افزایش سن ازدواج در کشور را نتیجه سخت‌گیری خانواده‌ها و توقع زیاد دختران از پسران و مهریه‌های بالا دانست و گفت که خانواده‌ها باید در این زمینه سخت‌گیری کمتری داشته باشند زیرا آسان‌گیری در امر ازدواج باعث کاهش معضل اجتماعی در جامعه می‌شود.

وی خواستار اصلاح مسیر میدان ثامن به سوی ابوشانک شد و افزود که این مسیر قربانی‌های زیادی گرفته و لازم است این مسیر خطرناک اصلاح شود.

نظارت بر قیمت بلیط هواپیما و قطار

خطیب جمعه آبادان با انتقاد از افسارگریختگی قیمت بلیط هواپیما و قطار اظهار کرد که نظارت بر قیمت بلیط هواپیما و قطار دقیق نیست و شاهد بازار سیاه در این موارد هستیم.

وی افزود که با وجود این قیمت‌ها مسافرت رفتن برای قشر ضعیف جامعه امکان پذیر نیست./ اخبار آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: