کد خبر: ٣١١٥١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1403/02/11-٠٩:٢٦

سازمان هواشناسی خوزستان خبر داد؛

پیش‌بینی فعالیت سامانه بارشی در آبادان

سازمان هواشناسی خوزستان، فعالیت سامانه بارشی را در شهرستان های آبادان و خرمشهر پیش‌بینی کرد.

 

آبادان نیوز _ براساس پیش بینی هواشناسی مبنی بر خیزش گردوخاک محلی و موقتی در آبادان و خرمشهر از صبح امروز وزش تندبادها سبب وقوع گردوغبار در این دو شهرستان شد.

با فعالیت سامانه بارشی، بارش باران بهاری در شهر سبب تغییر وضعیت هوا و طراوت و شادابی به فضای شهر بازگشت.

آنطور که انتظار می رفت سامانه بارشی فعال و فراگیری که از سمت جنوب غرب و غرب وارد استان شده سبب بارش باران شد و بر اساس پیش بینی هواشناسی تا اواخر شنبه سبب رگبار و رعد و برق، وزش باد‌های متوسط تا شدید خواهد شد. 

براساس این پیش بینی ها از چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت استان‌های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، بوشهر و نیمه غربی استان‌های فارس، کردستان و لرستان و پنجشنبه هم استان‌های یزد، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کرمانشاه و کردستان شاهد این بارش ها است.

لغزندگی جاده‌ها، آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌های فصلی، صاعقه، رخداد تگرگ، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها و تابلو‌های تبلیغاتی و اختلال در ناوگان حمل و نقل، در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک محلی، در نواحی کوهستانی احتمال سقوط سنگ و خسارت به محصولات زراعی و باغی از پیامد‌های احتمالی این سامانه است.

احتیاط در سفر‌های بین شهری، توقف نکردن در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، با توجه به احتمال رخداد تگرگ اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، از جمله حمل سریع محصولات قابل برداشت به نواحی امن، محافظت از دپو‌های گندم و غلات برداشت شده در برابر بارش از توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

همچنین کارشناس هواشناسی پیش بینی کرده است تا اوایل هفته آینده دما روند کاهشی دارد، بطوریکه روز جمعه نسبت به امروز بیش از ۱۰ درجه افت دما را در اغلب مناطق استان تجربه خواهیم کرد.

شمال خلیج فارس نیز از اواسط امروز تا پایان هفته مواج و متلاطم است./ اخبار آبادان

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: