کد خبر: ٢٩٢٤١   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1402/06/07-١٩:٢٩

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند؛

فعال سازی بورس کالا و انرژی در منطقه آزاد اروند

نشست مشترک مدیران عامل شرکت پالایش نفت آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند با موضوع همگرایی و انسجام برای پیشبرد اهداف کلان در این منطقه برگزار شد.

 

به گزارش آبادان نیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مهندس «علی زارعی» در نشستی با مدیرعامل و مدیران شرکت پالایش نفت آبادان، اظهار کرد: کارهای زیادی در منطقه بدون هماهنگی انجام می‌شود که اگر این هم‌افزایی وجود داشته باشد، می‌توان در چارچوب و چشم‌انداز بازدهی کار را افزایش داد.

وی با اشاره به تأسیس یک صندوق توسط شهید حاج قاسم سلیمانی و اداره آن به‌ صورت هیأت امنایی، افزود: می‌توان اقدامی مشابه را با شرکت پالایش نفت آبادان رقم زد و برای انجام مسئولیت‌ های اجتماعی مانع چندگانگی دستگاه‌ ها شد، این اقدام به توسعه شهرهای آبادان و خرمشهر کمک‌های بسیاری می‌کند.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند با تأکید بر پیشینه پالایشگاه آبادان در شکل گیری شهری مدرن و مقاومت آن در دوران دفاع مقدس، تصریح کرد: عملکرد موفق این کارخانه نفتی در ۲ سال اخیر، سازمان منطقه آزاد اروند را برای همکاری و تعامل دو سویه با این شرکت مصمم ساخته و امیدوارم با هم‌گرایی این ۲ بنگاه اقتصادی، تحول مشهودی در منطقه رقم بخورد.

زارعی از تشکیل مجمع مشترک برای اجرای پروژه‌هایی در حیطه مسئولیت اجتماعی و دیگر برنامه‌ های منطقه‌ای مشترک با شرکت پالایش نفت همچون میزبانی «اجلاس اکو» خبر داد و گفت: سازمان منطقه آزاد اروند از سرمایه گذاران و اقداماتی که در راستای تسهیل روند سرمایه گذاری در منطقه شکل می‌گیرد حمایت می‌کند.

وی به مهیاسازی بستر لازم برای ورود سرمایه گذاران به منطقه آزاد اروند اشاره کرد و گفت: ۱۰۶ فرصت سرمایه‌گذاری در این حیطه تعریف شده و زمین‌ها با کاربری‌های مختلف آماده واگذاری است، علاوه بر این بسته‌ های تشویقی نیز برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، یادآور شد: پرونده‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در حوزه نفت برای کمک به توسعه این بخش و ارتقای جایگاه پالایشگاه آبادان به صورت ویژه بررسی خواهند شد.

وی همچنین از فعال‌سازی بورس کالا و انرژی در منطقه آزاد اروند با هدف رونق اقتصاد منطقه خبر داد.

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان، اظهار کرد: تجربه ثابت کرده هر زمان که پالایشگاه آبادان و سازمان منطقه آزاد اروند در کنار هم قرار گرفتند، اتفاقات بزرگی رقم خورده است و امید است با هماهنگی بیشتر نقشه راه بهتری برای منطقه ترسیم شود.

مهندس «حکیم قیم» ایجاد مرجع تصمیم‌ گیری واحد برای اجرای پروژه‌های مختلف در قالب مسئولیت‌ های اجتماعی و همچنین توسعه مراودات فرهنگی با کشورهای همجوار را از دیگر محورهای مورد تأکید به عنوان الزام‌های همگرایی بیشتر دانست و تصریح کرد: همکاری و تعامل سازمان منطقه آزاد اروند با پالایشگاه آبادان برای آماده‌سازی بستر لازم در راستای میزبانی شایسته نخستین اجلاس شرکت‌های پالایشی عضو «اکو» که قرار است اول تا سوم مهرماه سال جاری برگزار شود، می‌تواند به عنوان گام نخست در مسیر نیل به این هدف قلمداد شود.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: