کد خبر: ٢٣٣٦٦   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/10/07-٠٩:١٨

شهردار آبادان گفت: مانور ۳۰ روزه نخاله‌برداری با هدف پاکسازی نخاله ساختمانی در مناطق سه گانه آبادان آغاز شد، در صورت نیاز این مدت زمان تمدید می‌شود.

 

به گزارش آبادان خبر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری آبادان، حسین حمیدپور دوشنبه در آغاز این طرح که با حضور محمد دریس و حافظ دریس اعضای شورای شهر برگزار شد اظهار داشت: اجرای این طرح در شهر ضرروی بود ضمن اینکه شهروندان خواستار جمع آوری نخاله‌ها از سطح شهر و انتقال آنها به نقاط و گودالهای مشخص شده در خارج از شهر بودند.

وی افزود: شهرداری آبادان با تشکیل ستاد نخاله برداری که متشکل از مدیران مناطق و خدمات شهری در راستای پاکسازی نخاله‌های ساختمانی اقدام به این طرح کرد تا ظرف یک ماه شهر از نخاله پاکسازی شود.

شهردار آبادان اظهار داشت: همچنین سازمان پسماند این شهرداری در حال تدوین برنامه برای صدور مجوز ساخت و سازها در سطح شهر هستند تا شاهد ریختن نخاله در مناطق و خیابان‌های شهر نباشیم ضمن اینکه در این طرح افراد پیش از ساخت و ساز باید مجوز را از سازمان پسماند شهرداری دریافت کنند.

حمید پور همکاری رسانه و شهروندان شریف آبادانی رادر این طرح درخواست و بیان کرد: در پی آن هستیم که سیمای نازیبای فعلی شهر که به دلیل وجود خاله‌ها پدید آمده را پاکسازی و آن را برطرف کنیم.

وی در ادامه افزود: سامانه ۱۳۷ ستاد نخاله‌برداری شهرداری آبادان فعال شد و شهروندان با شماره‌گیری این سامانه می‌توانند به شهرداری در شناسایی نقاطی که انباشت نخاله ساختمانی وجود دارد، کمک کنند.

شهردار آبادان با اعلام برخورد قانونی با متخلفان نخاله‌ریز در سطح شهر اظهار داشت: قانون به ما اجازه برخورد با متخلفان را داده است، در گام اول از مردم می‌خواهیم که در راستای زیباسازی شهر به شهرداری کمک کنند و در گام دوم افرادی که قصد ساخت و ساز را دارند باید از سازمان پسماند شهرداری مجوز دریافت کنند.

حمیدپور بیان کرد: انتظار می‌رود شهروندان در شناسایی متخلفان و کسانی که حق شهروندان را ضایع می‌کنند شماره پلاک خودرو حامل نخاله‌ها و یا معرفی شخص به سامانه 137 اعلام نمایند، به طور حتم ضمن پیگیری تخلف از طریق مراجع قضای با فرد و یا افراد متخلف برخورد می‌شود. 

وی افزود: به طور حتم در ماه نخست مردم نتیجه مانور نخاله‌برداری از سطح شهر را خواهند دید و انتظار می‌رود تا هزینه‌ای را که شهرداری متقبل شده منتج به یک خروجی خوب شود و شهر آبادان از وجود نخاله‌ها پاک شود.

شهردار آبادان با اشاره به فعالیت ۱۴ نفر در ستاد نخاله‌برداری گفت: در گان نخست در هر منطقه ۲ کمپرسی، ۲ لودر، سه بکهول، ۶ کارگر و یک ناظر فعالیت خواهند کرد و ناظر مناطق هم محل برداشت نخاله و محلی که نخاله ریخته می‌شود را تائید کند، یکی از مدیران شهرداری نیز بعنوان مسئول در ستاد مستقر و سه نفر از همکاران نیز از سوی شهرداری مرکزی بعنوان ناظران اصلی در سطح مناطق سه گانه کار را بررسی می‌کنند.

حمیدپور اظهار داشت: نقاطی که نخاله ریخته شده شناسایی کردیم ضمن اینکه گودالهایی نیز شناسایی شده تا نخاله‌ها به این گودال‌ها منتقا شوند.

شهردار آبادان گفت: در شهر گودالهای بسیاری شناسایی شده که در آنها یا انباشت آب صورت گرفته و یا به شکل نیزار در آمده‌اند که می‌توان با ریختن نخاله و تسیطیح آنها چهره آنها را بهتر کرد، همچنین در مراحل بعدی برای تعیین تکلیف زمین‌های رها شده در سطح شهر که به محل دپوی نخاله تبدیل شده‌اند اقدام قانونی می‌شود.

 

 

 

 

آبادان،خبرآبادان،اخبارآبادان،خبر آبادان،اخبار آبادان،خبرابادان،اخبارابادان،خبر ابادان،اخبار ابادان،خوزستان،خبرخوزستان،اخبارخوزستان،خبر خوزستان،اخبار خوزستان،آبادان خبر،آبادان نیوز،شهرداری آبادان

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: