کد خبر: ٢٦٢٨٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/05/07-١٩:٥٦

دبیر ستاد اربعین حسینی سازمان منطقه آزاد اروند، از آمادگی برای تردد ۴ میلیون زائر از مرز شلمچه خبر داد.

 

آبادان نیوز _ حجت الاسالام عادل فریحی، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد اروند، در حاشیه بازدید ستاد اربعین این سازمان به همراه اعضای ستاد استانی، از پایانه مرزی شلمچه اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد ارند تعهدات خود را نسبت به نیازهای پایانه مرزی شلمچه یا به اجرا رسانده و یا در حال اجرا دارد.

وی با بیان اینکه از جمله این اقدامات، بهسازی، هموارسازی و تأمین روشنایی جاده امام رضا (ع) است، گفت: بهسازی منطقه دو هکتاری که میزبان جمعیت کثیری از زائران در ایام اربعین خواهد بود، نظافت این منطقه و فرآیند لکه‌گیری آسفالت آن در چند روز آینده به طور کامل صورت می‌گیرد.

دبیر ستاد اربعین حسینی سازمان منطقه آزاد اروند، تصریح کرد: اقدامات خدماتی این سازمان، تنها به شلمچه ایران منتهی نخواهد شد و در آن سوی مرز نیز در مباحثی همچون ایجاد دروازه تردد، آسفالت محل انتقال زائران، مسقف کردن گیت‌ها و استقرار مه‌پاش از دیگر اقداماتی است که در راستای رفاه حال زائران و کاهش گرمای هوا، از سوی نهاد حاکمیتی در شهرهای آبادان و خرمشهر، تعهد و اجرا خواهد شد.

فریحی با اشاره به تعداد احتمالی زائرانی که مرز شلمچه را برای تردد انتخاب می‌کنند، یادآور شد: سال گذشته با یک اربعین پیش‌بینی نشده مواجه بودیم که آمار متناقضی در این خصوص ارائه می‌شود، اما آخرین اربعین رسمی که برگزار شد، پایانه مرزی شلمچه، بالغ بر دو میلیون تردد را به ثبت رساند، امسال نیز با توجه به تعطیلی دو ساله این حرکت حسینی و شهرت مرز شلمچه در حسن پذیرایی از زوار، پیش‌بینی می‌کنیم که بالغ بر چهار میلیون زائر از این شاهراه ارتباط با کشور همسایه، رهسپار عتبات عالیات در عراق شوند.

وی در پایان، از تمامی زائرانی که به قصد سفر به عتبات عالیات در کشور عراق به مرز شلمچه مراجعه می‌کنند، درخواست کرد که با مدارک کامل هویتی و ثبت‌نام در سامانه‌های اعلام شده، به مرز مراجعه کنند تا دچار مشکل و خسران در مال و زمان نشوند.


منبع:روابط عمومی سازمان منطقه آزاد اروند

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: