یک کارشناس بازار کار تعریف مشاغل جدید در حوزه آی تی، ‌فضای مجازی و اینترنت را یکی از بهترین بسترها برای اشتغال فارغ التحصیلان آماده به کار دانست.

 

آبادان نیوز : حمید حاج اسماعیلی با اشاره به شکل‌گیری مشاغل نوظهور در آینده در خصوص تعریف مشاغل جدید در کشور و تاثیر آن بر جذب فارغ التحصیلان اظهار کرد: بر اساس سیاست‌های کلی اصل ۴۴ باید اقتصاد را به مردم و بخش‌های خصوصی و تعاونی واگذار کنیم تا ظرفیت‌های لازم برای فارغ التحصیلان در کشور فراهم شود. در این راستا نکته مهم این است که در کشور مشاغل جدید را ردیابی، رصد و طراحی کنیم و یکی از بهترین بسترها و فضاهایی که می‌تواند مشاغل جدید در آنها تعریف شود، مشاغل حوزه آی تی، فضای مجازی و اینترنتی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این بخش‌ها کوتاهی کرده‌ایم در حالی که خیلی از نیازها را به جهت آنکه هم سرعت انجام کارها بالا برود، هم هزینه‌ها کاهش یابد و هم مشاغل جدید تعریف شود تا افراد بتوانند در آن بخشها مشغول به کار شوند، می‌توان در پلتفرم‌های اینترنتی، فضای مجازی و نظام آی تی پاسخ گفت.

به اعتقاد این کارشناس بازار کار تا زمانی که مشاغل جدید در کشور تعریف نشوند، سازمان‌های حاکمیتی مثل بیمه، مالیات و نهادهایی که مجوز برای این مشاغل صادر می‌کنند، نمی‌توانند کار چندانی انجام بدهند مگر آنکه مشاغل در این حوزه‌ها تعریف شود تا متناسب با آن پوشش بیمه‌ ای، مالیاتی و صدور مجوزها برای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال در کشور شکل بگیرد.

وی بر ضرورت هم افزایی برای طراحی مشاغل جدید در کشور از طریق وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها تاکید کرد و گفت: استفاده از فضاهای مجازی و پلتفرم‌ های اینترنتی مختص کسانی است که تحصیلات عالیه دارند و فارغ التحصیل دانشگاه هستند؛ بنابر این لازم است از ظرفیت مشاغل جدید در حوزه فناوری اطلاعات و اینترنت بیش از پیش استفاده کنیم تا از این طریق هم نرخ بیکاری در کشور کاهش پیدا کند و هم فارغ التحصیلان آماده به کار مشغول به کار شوند.

حاج اسماعیلی ابراز امیدواری کرد: استفاده از امکانات و تکنولوژی‌های جدید در تعریف مشاغل و رفع نیازها متناسب با شرایط کشور و کسانی که در دانشگاه‌ها تربیت شدند، بازار کار کشور و کسب و کارها را رونق بدهد.


مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی از راه‌اندازی نماد معاملاتی روبل در بازار متشکل ارزی کشور از روز سه شنبه (۲۸ تیرماه) خبر داد.

مصطفی قمری‌ وفا در حساب شخصی خود در توئیتر نوشت: با اضافه شدن نماد معاملاتی جدید و آغاز معاملات روبل در بازار متشکل ارزی، صادرکنندگان ایرانی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های کارگزار بازار متشکل معاملات ارزی می‌توانند همانند اسکناس دلار و یورو، روبل را با نرخ توافقی در این بازار عرضه کنند.

وی افزود: متقاضیان اسکناس روبل از جمله دانشجویان هم در چارچوب مقررات ارزی بانک مرکزی می‌توانند درخواست خود را در یکی از سرفصل‌های مصارف ارزی خدماتی (غیر بازرگانی) که از سوی بانک مرکزی تعیین شده است ثبت کنند.

به گفته قمری‌وفا، جزئیات چگونگی انجام معاملات در نماد معاملاتی روبل به‌زودی توسط بازار متشکل ارزی منتشر خواهد شد.

 

پایگاه اطلاع رسانی احمد امیری ، صاحب امتیاز و مدیر مسئول پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز : لطفا کلیک کنید

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: