پست الکترونیک دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
اخبار > جو بایدن کاندیدای انتخابات ۲۰۲۴ خواهد شد


کد خبر: ٢٢٩١٨   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1400/09/02-٠٩:٠٦

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن مسن ترین رئیس جمهوری آمریکا که محبوبیت خود را در ماههای اخیر بشدت از دست داده است، قصد دارد برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ آمریکا کاندیدا شود.

 

به گزارش آبادان خبر، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید روز دوشنبه به وقت محلی اعلام کرد که بایدن کاندیدا خواهد شد و این قصد اوست.

واشنگتن پست گزارش داد که بایدن و مشاورانش در روزهای اخیر مشغول اطمینان دادن به متحدان رئیس جمهوری در خصوص تصمیم بایدن برای شرکت در دور دوم ریاست جمهوری بوده‌اند.
این گزارش در پی مقاله هفته گذشته پولیتیکو درباره سایر گزینه های ریاست جمهوری در میان دموکرات‌ها در صورت خودداری جو بایدن از نامزدی مجدد در انتخابات منتشر شد.
در حالی که برنامه‌های بایدن برای سال ۲۰۲۴ ممکن است طی دو سال آینده تغییر کند، منابع نزدیک به رئیس‌جمهوری از زمان آغاز به کار وی در ژانویه تاکید کرده‌اند که بایدن برای دور دوم رقابت خواهد کرد. به گزارش تارنمای هیل، گمانه زنی ها در مورد اینکه آیا بایدن دوباره به دنبال ریاست جمهوری خواهد بود یا نه، به دلیل سن او و کاهش محبوبیتش در هفته های اخیر تقویت شده است.
اگر بایدن دوباره انتخاب شود، در آغاز دور دوم ریاست جمهوری خود ۸۲ ساله خواهد بود. او پیش از این هنگام سوگند در ماه ژانویه مسن ترین رئیس جمهوری آمریکا شده بود. در نظرسنجی‌های اخیر میزان رضایت از بایدن به دلیل وضعیت اقتصادی به‌ویژه افزایش قیمت‌ها به‌طور پیوسته کاهش یافته است.
پیش از این، کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه خبری ای.بی.سی نیوز پس از طفره رفتن در پاسخ به آینده سیاسی جو بایدن، گفته بود که هنوز صحبتی درباره حضور دوباره یا عدم حضور وی در انتخابات ۲۰۲۴ نشده است.
بر اساس نظرسنجی تارنمای پولتیکو و مرکز " مورنینگ کانسالت" نیمی از رای دهندگان نگران وضعیت جسمانی جو بایدن هستند.
بر اساس این نظرسنجی ۴۵ درصد از آمریکایی ها معتقدند بایدن از لحاظ جسمانی و روحی برای حضور در سمت ریاست جمهوری آمریکا فرد مناسبی نیست.
"نیل نیوهاوس" از موسسان ستاد استراتژی‌های نظرسنجی افکار عمومی جمهوری‌خواهان در این رابطه گفت: زمانی که بایدن را مشاهده می کنی، احساس می کنید از مسیر اصلی در حال انحراف بوده و دیگر آن فردی که قبلا بوده، نیست.
بایدن که مسن ترین رئیس جمهوری آمریکاست روز جمعه برای انجام معاینات پزشکی برای نخستین بار از زمان تصدی سمت ریاست جمهوری به بیمارستان "والتر رید" رفت و در غیاب او کامالا هریس معاونش، اختیارات ریاست جمهوری را بطور موقت در دست گرفت.
کامالا هریس نیز در نظرسنجی ها چندان محبوبیتی ندارد، دموکرات ها در پی از دست دادن انتخابات فرمانداری ویرجنیا به نامزد جمهوریخواه، نشان داده اند که درانتخابات آتی ریاست جمهوری آمریکا با چالش مواجهند.

 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا،جو بایدن،واشنگتن،کاخ سفید،آبادان خبر،آبادان نیوز

منبع:ایرنا

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: