کد خبر: ٢٧٧٧٢   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/08/22-١٦:٥٢

باشگاه نفت آبادان در حال مذاکره با سرمربی سابق سپاهان است.

 

آبادان نیوزبعد از استعفای فیروز کریمی از هدایت صنعت نفت آبادان، حالا به نظر می‌رسد این باشگاه برای انتخاب سومین سرمربی این فصل خود با سرمربی سابق سپاهان مذاکرات مثبتی داشته است.

سرمربی سابق سپاهان جانشین فیروز کریمی شد

ادسون تاوارس، سرمربی ۶۶ ساله برزیلی گزینه مدنظر این باشگاه است که در آستانه نشستن روی نیمکت صنعت نفت قرار دارد و احتمالا در بیست و چهارمین تجربه سرمربیگری بار دیگر راهی ایران خواهد شد.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان خبر

 

تاوارس که مربیگری را از ۲۲ سالگی و در سوییس آغاز کرده، سابقه کار در کشورهای بسیار زیادی را دارد و یک دوره کوتاه نیز در تیم سپاهان، کار در لیگ برتر را تجربه کرد.

او در فصل ۸۴-۸۵ با تصمیم محمدرضا ساکت به عنوان سرمربی طلایی پوشان انتخاب شد اما پس از نتایج ضعیف راهی برزیل شد و دیگر هرگز به ایران برنگشت. تیم تحت هدایت او مقابل برق شیراز، تیم ته‌جدولی لیگ برتر شکست خورد و همین باخت باعث شد تا تاوارس با بهانه مرخصی به کشورش برود و در حالی که انتقادات زیادی را متوجه خود می‌دید، ترجیح داد به ایران نیاید و به سراغ شغل بعدی برود.

این سرمربی پرکار اما اغلب ناموفق، در لحظه ترک ایران ۴۹ ساله بود و حالا در ۶۶ سالگی به ایران بازمی‌گردد. جالب این است که او چهار دهه سابقه سرمربیگری حرفه‌ای در کارنامه دارد و شاید یکی از باسابقه‌ترین مربیان کنونی فوتبال جهان نیز باشد.

 

پایگاه خبری تحلیلی آبادان نیوز

 

وی سابقه هدایت الهلال عربستان در فصل ۹۰-۹۱ و یوکوهاما در سال ۲۰۱۷ را هم در کارنامه دارد و دوبار هم سرمربی ویتنام بوده است.

آخرین تجربه کاری تاوارس به لیگ یک اندونزی بازمی‌گردد که در سال ۲۰۲۰ دوران ناموفقی را برای وی رقم زد و او حالا ماموریت جلوگیری از سقوط صنعت نفت را پیش روی خود می‌بیند.

حضور یک سرمربی برزیلی در حالی اتفاق می‌افتد که او پس از رضا پرکاس و فیروز کریمی، سومین سرمربی این فصل صنعت نفت پیش از پایان نیم فصل خواهد بود.

 

 

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: