پست الکترونیک دوشنبه ١٧ بهمن ١٤٠١
اخبار > استقرار مدیریت ارشد یک‌پارچه در مرز بین‌المللی شلمچه


کد خبر: ٢٥٠١٠   نسخه چاپی  
  • تاریخ درج خبر:1401/02/21-٠٠:٤٤

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان گفت: تلاش داریم تا با استقرار یک مدیر ارشد واحد برای این مرز مسافری و تجاری شاهد پایان موازی‌کاری‌ها در این مرز بین‌المللی و تسهیل‌گری بیش از پیش باشیم.

 

به گزارش آبادان خبر و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، عصر سه‌شنبه دومین نشست ساماندهی وضعیت مرز بین‌المللی شلمچه با محوریت حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی‌فقیه در خوزستان و با حضور امام جمعه خرمشهر، مدیرعامل و معاونین سازمان منطقه آزاد اروند، ناظر گمرکات استان خوزستان و مدیر گمرک خرمشهر همچنین مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان و مدیر پایانه مرزی شلمچه ، فرماندار ویژه خرمشهر و برخی دیگر از مقامات محلی در محل دفتر امام جمعه خرمشهر برگزار شد.

در این نشست مصوبات جلسه گذشته مورد بررسی قرار گرفته و مجدداً بر هماهنگی‌‌های بین‌بخشی به‌منظور تغییر در وضعیت فعلی مرز بین‌المللی شلمچه تأکید شد، نماینده ولی‌فقیه در خوزستان همچنین برای تحقق مصوبات این جلسه ضرب‌العجل تعیین کرد.
محمدرضا اسکندری مدیرعامل و رئیس‌ هیأت‌مدیره سازمان منطقه آزاد اروند نیز ضمن استقبال از مصوبات جلسه پشتیبانی کامل این سازمان را به‌منظور تحقق ضرب‌العجل تعیین شده از سوی نماینده‌ ولی‌فقیه در خوزستان اعلام کرد و افزود: تأکید ما در سازمان منطقه آزاد اروند نیز یک‌پارچه‌سازی حاکمیت در مرز بین‌المللی شلمچه و برقراری فرماندهی واحد در این پایانه مسافری و تجاری بین‌المللی است.
حجت‌الاسلام و المسلمین موسوی‌فرد نماینده‌ ولی‌فقیه در خوزستان نیز در حاشیه بازدید از پایانه مرزی و تجاری مرز بین‌المللی شلمچه، اظهارداشت: مدتی است که در مرز بین‌المللی شلمچه با معضلاتی و مشکلاتی مواجه هستیم که این موارد در جریان دو نشست اخیر بررسی و تمهیداتی اندیشیده شده که با اجرای این تمهیدات شاهد کاهش معطلی زوار ایرانی و عراقی در مرز بین‌المللی شلمچه خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه فلسفه وجودی منطقه آزاد در خرمشهر و آبادان با استقرار گمرک جمهوری اسلامی ایران در مبادی خروجی منطقه محقق می‌شود، افزود: دستگاه‌های گوناگونی هستند که امور در امور تجاری مرز بین‌المللی شلمچه موازی کاری می‌کنند، تلاش داریم تا با استقرار یک مدیر ارشد واحد برای این مرز مسافری و تجاری شاهد پایان موازی‌کاری‌ها در این مرز بین‌المللی و تسهیل‌گری بیش از پیش باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان همچنین با اشاره به اینکه بازدید روز جاری در جهت پیگیری میدانی مصوبات جلسه گذشته ساماندهی وضعیت مرز بین‌المللی شلمچه است، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا دی‌ماه شاهد تحقق کامل مصوبات همچنین استقرار مدیریت واحد و ارشد در مرز بین‌المللی شلمچه خواهیم بود، این امر هم به تسهیل عبور و مرور زوار ایرانی و عراقی کمک خواهد کرد و هم در حوزه تجاری نیز تسهیلات ویژه‌ای صورت خواهد گرفت.
وی افزود: در جریان بازدید امروز نیز با مقامات مسئول پایانه مرزی شلمچه کشور عراق نیز گفت‌وگو و مقرر شد تا ظرف هفته‌های آتی جلسه‌ای میان مقامات مرزی شلمچه ایران و عراق با هدف تأمین بستر و زمینه تسهیل تردد زوار اربعین حسینی برگزار شود.
به‌گزارش روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد اروند، مرز بین‌المللی شلمچه از مهم‌ترین مرزهای صادراتی به کشور عراق واقع در منطقه آزاد اروند، سالانه میزبان خیل عظیم زوار اربعین حسینی در موسم زیارت اربعین و البته میزبان تردد جمعیت قابل توجهی از اتباع عراقی ورودی به کشور است که بر اساس برآوردهای مقامات مسئول، با اجرای تمهیدات اندیشیده شده برای تسهیل تردد در این مرز، امسال مرز بین‌المللی شلمچه تردد میلیونی زوار اربعین حسینی را تجربه خواهد کرد.

 

پایگاه تحلیلی گفتمانی آبادان نیوز اخبار جنوب غرب کشور را بصورت تحلیلی، گفتمانی و خبری منتشر میکند.

شما در این آژانس خبری علاوه بر اخبار آبادان، خبر خرمشهر و اخبار اروند کنار را همزمان با اخبار خوزستان خواهید خواند.

ما در آبادان خبر، خبر آبادان را  بصورت شبانه روزی برای شما در کنار خبر های مهم ایران و جهان منتشر خواهیم کرد.

برای خواندن مستند ترین اخبار، آبادان نیوز را دنبال کنید چون این پایگاه خبری به گواه رنک الکسا و گوگل یکی از شاخص ترین پایگاه خبری استان خوزستان و جنوب کشور است.

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: